Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się

 

Rafting, spływ kajakowy, hydrospeed

Data : 2010-05-06
quadyquadyquadyquady

Rafting to spływ pontonami po rwących rzekach górskich. Uczestnicy wyposażeni są w kapok, kask i pagaj. Sprawność pokonywania przeszkód wodnych zależy od współpracy i komunikacji całego zespołu.

Jeszcze nie tak dawno sport ten był dostępny jedynie dla garstki zapaleńców. Obecnie dzięki doskonale wyszkolonym instruktorom i nowoczesnemu sprzętowi dostępny jest prawie dla wszystkich. Obecnie na całym świecie cieszy się gwałtownie rosnąca popularnością.

Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń to trafiłeś we właściwe miejsce. To doskonały pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu. Jest to sport w zasadzie dla każdego.
Wystarczy dobrać tylko odpowiedni do umiejętności i doświadczenia poziom trudności rzeki.

W zależności od stopnia trudności, rzeki można następująco sklasyfikować:

    ZWC  – rzeka płynie spokojnym nurtem, zalecana dla początkujących.

    WW I – pojawiają się niewielkie fale, tego typu odcinki idealnie nadaje się do stawiania

                pierwszych kroków .

    WW II – na tego typu odcinkach silny nurt i fale towarzyszą nam praktycznie przez cały                  czas

    WW III– od tego stopnia trudności tak naprawdę zaczyna się prawdziwa zabawa na brak                  atrakcji na pewno nie będziemy narzekać, prócz silnych prądów i wysokich fal                  napotkamy miejsca trudne do pokonania

    WW IV– bez doświadczenia ani rusz, na tego typu odcinakach trzeba już się napracować                  silny nurt, wysokie fale, głazy i skalne progi oraz kręte koryto rzeki są częstymi                  elementami do pokonania.

    WW V– Tylko dla profesjonalistów, rzeka nie wybaczy nam najmniejszego błędu.

                Rwący nurt, wysokie fale, skalne progi czy katarakty to normalka.

    WW VI–To już extrime !!!

Jednak trudność w głównej mierze zależy od poziomu wody na rzece w danym czasie czy porze roku.

W Polsce rafting można zorganizować na rzekach - Dunajcu czy Białce, natomiast w Europie najciekawsze miejsca do uprawiania tego rodzaju sportu znajdują się w Słowenii, Francji i Szwajcarii. Warunkiem uczestnictwa jest jest umiejętność pływania i dobry stan zdrowia.

Piękne widoki, zimna woda, wiele radości i niezapomnianych chwil - to wszystko co chcemy państwu zaoferować. Organizujemy imprezy wyjazdowa na kajaki, rafting, hydrospeed, canyoning ale także łaczymy je z wyprawami off road czy quadami.

imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl quady przyczepy24.pl skutery śnieżne funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl